Johnny Depp skarży się na bojkot Hollywood

W wywiadzie dla "Sunday Times" Johnny Depp ujawnił, że Hollywood bojkotuje jego twórczość.

"Zbadaliśmy publiczność i obiecaliśmy, że nie będziemy spekulować, że film będzie budził szacunek. Myślę, że dotrzymaliśmy słowa, ale ci, którzy podejmują decyzję, powinni pamiętać o swoich obietnicach", powiedział Depp o pracy nad "The Great One". - Dlaczego Hollywood mnie bojkotuje? [Za to, że] Człowiek, aktor [był] w nieprzyjemnej i zagmatwanej sytuacji przez ostatnie kilka lat?".

Depp stwierdził też bez ogródek, że film zasługuje na obejrzenie, niezależnie od jego osobistych problemów.

Film "The Great One" ("Minamata") opowie historię fotoreportera Eugene'a Smitha, który dokumentował następstwa zatrucia rtęcią mieszkańców Minamaty w Japonii. W roli głównej dziennikarza wystąpił 58-letni aktor Johnny Depp ("Piraci z Karaibów", "Edward Nożycoręki", "Charlie i fabryka czekolady"). Film wyreżyserował Andrew Levitas ("Pretty People").

Film miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie 21 lutego 2020 roku. Szeroka premiera The Great One została utrudniona przez pandemię, film nie został jeszcze wydany w USA, a MGM powiedziało, że The Great One jest w harmonogramie przyszłych wydań, ale nie podało daty premiery.

Smith był znany ze swoich fotoreportaży dla magazynu Life, ale wkrótce zaczął prowadzić odosobniony tryb życia. Mimo to dał się namówić na wizytę w Minamata w Japonii, aby sfotografować i udokumentować skutki zatrucia rtęcią, spowodowanego zanieczyszczeniami przemysłowymi i chciwością korporacji. Pomimo silnego oporu ze strony właścicieli zakładu, Smithowi udało się ukończyć pracę i relacjonować wydarzenie.

Johnny Depp przegrał proces o zniesławienie przeciwko The Sun w listopadzie ubiegłego roku. Pozew dotyczył artykułu z nagłówkiem o tym, że "bije swoją żonę Amber Heard". Aktor przegrał również swoją apelację w marcu tego roku. Na początku sierpnia odniósł on rzadkie zwycięstwo w sądzie, udowadniając, że Heard nie dotrzymała obietnicy przekazania 7 milionów dolarów, które Depp jej wypłacił, na cele charytatywne.