Sowremennik wystawi sztukę na podstawie Małego Księcia Exupery'ego

Nie opuszczaj swojej planety nie jest podręcznikowym opisem słynnej historii chłopca o złotych włosach. Określając gatunek swojej gry jako fantasy, autorzy nie ukrywali, że jest on dość liberalny w stosunku do oryginału. Przykładowo, w nim pilot, który rozbija się na pustyni, faktycznie umiera z pragnienia. Autorzy spektaklu nie odpowiadają na pytanie, czy Mały Książę, który przybył na Ziemię z asteroidy B-612, jest rzeczywistością czy mirażem. Początkowo gwiezdny wędrowiec tylko przeszkadza bohaterowi: w fizycznej walce o przetrwanie nie ma czasu na dziecięce prośby, obserwacje i odkrycia. Pilot ratuje jego życie, jego ciało, a Książę, zachęcając go do szukania odpowiedzi na niedziecięce pytania, popycha go na inną drogę - ratowania ducha.

(sovremennik.ru).

Sceny z filmu "Don't Leave Your Planet" (sovremennik.ru)


Reżyserami spektaklu są Yuri Bashmet i Konstantin Khabensky. Według dyrygenta, on i Chabieński będą bezpośrednio zaangażowani w życie repertuarowe spektaklu, ale w przypadku, gdy terminy tournée nie będą się pokrywać, "Mały Książę" i tak zostanie wystawiony.

Aktor Konstantin Chabieński (sovremennik.ru)


Wszystkie role w Don't Leave Your Planet są grane przez jednego aktora. Oprócz Chabieńskiego w produkcję zaangażowany jest Artur Smolyaninov. Obok muzyki skomponowanej specjalnie na potrzeby spektaklu przez kompozytora Kuźmę Bodrowa, pojawią się fragmenty utworów Johannesa Brahmsa i Gustava Mahlera. Premierowe spektakle odbędą się na Sovremenniku 30 i 31 marca.