Bosco Fresh Fest ogłasza uczestników

Piąty Bosco Fresh Fest potrwa dwa dni i odbędzie się w tym roku w VDNKh. Swój udział w plenerze potwierdziły już rosyjskie zespoły Mumiy Troll i On-the-Go, a także brytyjskie Kwabs i Honne. Pełny line-up zostanie ogłoszony w kwietniu.

Kwabs (Dan Massie)


Organizatorzy zapowiadają także znaczne rozszerzenie formuły festiwalu. Po raz pierwszy w historii Bosco Fresh Fest odbędzie się program nocny z udziałem znanych DJ-ów.

Jak mówi producent festiwalu Ilya Kusnirovich, podczas imprezy artyści będą mieli okazję zrealizować swoje pomysły. Obiekty sztuki zostaną wkomponowane w historyczny krajobraz VDNKh, czyniąc sztukę współczesną częścią festiwalu.

Producent festiwalu Ilya Kusnirovich (tass)


Początkowo Bosco Fresh Fest odbywał się w Moskwie w ramach festiwalu Chereshnevy les arts. Festiwal jako osobne wydarzenie rozpoczął się w 2012 roku w Parku Gorkiego. Już wtedy widownia plenerowej imprezy liczyła ponad 40 tysięcy osób.

Bosco Fresh Fest 2016 odbędzie się w dniach 4 i 5 czerwca. Bilety na festiwal są już w sprzedaży. Cena za bilet okresowy na dwa dni wynosi 2600 rubli.

Tagi: Bosco