Królowa Elżbieta, 95 lat, uśmiecha się, gdy przybywa do Royal Ascot w jaskrawym, turkusowym stroju - Zobacz zdjęcia

Królewski Ascot powrócił! Królowa promieniała, gdy przybyła na to wydarzenie, zaznaczając tym samym swoje kolejne publiczne wystąpienie bez zmarłego męża, księcia Filipa, u boku.

Królowa Elżbieta, lat 95, wyglądała tak królewsko, gdy przybyła na coroczny festiwal Royal Ascot! Głowa rodziny królewskiej miała na sobie elegancki, turkusowo-niebieski płaszcz i pasujący do niego kapelusz, który miała na sobie w sobotę 19 czerwca. Była promienna, gdy wysiadała z samochodu, uśmiechała się i śmiała z innymi uczestnikami imprezy, gdy stała na zewnątrz. Na innym zdjęciu, jeździec wyglądał na podekscytowanego, gdy patrzył na pięknego konia - jedno z jej ulubionych zwierząt.

Miętowy strój sparowała z czarnymi skórzanymi butami na niskim obcasie ze złotą klamrą. Do tego dobrała naszyjnik z pereł i efektowną broszkę. Wydarzenie było doniosłą okazją dla Królowej po tym, jak po raz pierwszy od 68 lat opuściła imprezę podczas COVID-19. Wydarzenie w 2020 r. nadal miało miejsce, ale bez publiczności ze względu na zastosowane środki dystansu społecznego. Królowa nadal mogła obserwować Ascot za pośrednictwem telewizora na zamku Windsor.

Królewski Ascot jest corocznym wydarzeniem w królewskim kalendarzu towarzyskim, ponieważ został zapoczątkowany przez królową Annę w 1711 roku. Zawsze odbywała się w czerwcu każdego roku na torze wyścigowym Ascot w Berkshire w Anglii i trwała przez pięć dni. Impreza przyciąga najlepszych zawodników z całego świata, którzy rywalizują o pożądane tytuły i oczywiście nagrody pieniężne. Bilet jest bardzo pożądany na to ekskluzywne wydarzenie, które ma ścisły dress code: mężczyźni muszą nosić pełny garnitur poranny z kapeluszem, podczas gdy kobiety muszą nosić kapelusz o minimalnej podstawie czterech cali.

Tegoroczna impreza odbyła się z pewnymi ograniczeniami. Wszyscy uczestnicy byli zobowiązani do wykonania szybkiego testu COVID-19 po przybyciu na miejsce, a także dwóch testów PCR w dniu imprezy i pięć dni po niej. Przyjazd królowej również wyglądał inaczej: w tym roku 95-latka nie przyjechała swoim zwyczajowym powozem, który zazwyczaj prowadzi procesję z innymi członkami rodziny.

Wydarzenie to oznacza jedno z pierwszych publicznych wystąpień królowej Elżbiety od śmierci jej ukochanego męża księcia Filipa, który zmarł w kwietniu w wieku 99 lat. Zaledwie tydzień temu, podczas szczytu przywódców G7, była gospodarzem przyjęcia dla prezydenta Joe Bidena, lat 78, i pierwszej damy Jill Biden, lat 70.