Ulubieniec fanów "Jeopardy" Buzzy Cohen o uhonorowaniu Alexa Trebeka jako gospodarza i o tym, czy fani powinni wybrać jego następcę

W tym tygodniu Buzzy Cohen powraca do "Jeopardy's Tournament of Champions" - ale tym razem to on jest gospodarzem.

Buzzy wrócił! Wiosną 2016 roku Buzzy Cohen zachwycił widzów Jeopardy, wygrywając w dziewięciu grach. Pod koniec swojej passy zgarnął ponad 164 000 dolarów, zyskał przydomek "Mr. Personality" od gospodarza Alexa Trebeka i rzeszę fanów, którzy pokochali jego podejście do gry. W tym tygodniu, po odejściu Trebeka, Buzzy dołączył do grona gościnnych gospodarzy kultowego teleturnieju, zajmując miejsce na podium podczas Turnieju Mistrzów 2021. Dla Buzzy'ego to jak powrót do domu.

"Moja żona zawsze powtarza, że kiedy wchodzę na scenę, to jest to moje szczęśliwe miejsce", powiedział Buzzy w rozmowie z HollywoodLife.com EXCLUSIVELY przed rozpoczęciem turnieju w poniedziałek, 17 maja. Buzzy, który wygrał Tournament of Champions w 2017 roku, jest siódmą osobowością, która wkroczyła jako gospodarz i drugim byłym zwycięzcą. (Ken Jennings rozpoczął rotację 4 stycznia 2021 r.) Bycie byłym zwycięzcą turnieju z pewnością przygotowało Buzzy'ego do tego wielkiego momentu.

"Twierdziłbym, że prawdopodobnie, z wyjątkiem może Kena Jenningsa, obejrzałem więcej Jeopardy niż którykolwiek z pozostałych gościnnych gospodarzy" - wyjaśnia Buzzy. "Ogromną część przygotowań do występu w programie stanowi oglądanie tony Jeopardy, więc to zdecydowanie daje mi ogromną przewagę". Rzeczywiście, przewaga, której z pewnością by potrzebował, biorąc pod uwagę, że ci mistrzowscy zawodnicy są ostatnimi, którzy wygrali w programie, gdy Alex był jeszcze gospodarzem. "[Ci zawodnicy] wiedzieli, co jest najlepsze z najlepszych" - dodał Buzzy.

Kiedy Alex Trebek zmarł w niedzielę, 8 listopada 2020 roku, fani byli naprawdę zdruzgotani utratą oddanego gospodarza przez 37 lat. Jego spuścizna została uhonorowana od czasu jego odejścia hołdem na końcu każdego odcinka Jeopardy, a dla uczestników takich jak Buzzy, niezwykle ważne jest, aby utrzymać pamięć o Alexie przy życiu. "Był tak wyjątkowym człowiekiem" - mówi Buzzy. "Zawsze kibicował zawodnikom, a także był naprawdę zaangażowany w integralność programu". To zaangażowanie jest nadal odczuwane przez wielu, w tym Buzzy'ego, który naprawdę to poczuł, gdy po raz pierwszy wrócił na scenę Sony, gdzie kręcone jest Jeopardy. "To było naprawdę przytłaczające", powiedział Buzzy, "być w jego zielonym pokoju, stać przy mównicy. Podczas pierwszego dnia zdjęciowego, podczas lunchu, plan był pusty, a ja po prostu wyszedłem na zewnątrz i naprawdę starałem się wczuć w moment bycia tam ponownie, i po prostu próbowałem nawiązać z nim kontakt."

"Chciałbym mieć więcej okazji, aby mówić o moim połączeniu z Alexem w programach," dodał. "Ale miałem swoje momenty; umieściłem tam kilka Easter Eggs dla zagorzałych fanów, aby dać im znać, że myślę o Alexie".

To jasne, że Buzzy wciąż jest tak samo wielkim fanem franczyzy, jak wtedy, gdy po raz pierwszy rywalizował w 2016 roku. Mając to na uwadze, być może żadna grupa nie była bardziej wokalna w kwestii tego, kto powinien na stałe zastąpić ukochanego Alexa Trebeka jako gospodarza Jeopardy, niż fani. Dowodem na to są gorące petycje o dodanie LeVara Burtona do rotacji gościnnych gospodarzy i równie głośne protesty przeciwko temu, by Dr Oz został współprowadzącym w marcu zeszłego roku. Zapytany o to Buzzy wierzy, że producenci programu zrobią to, co jest dobre dla spuścizny Jeopardy.

"Powiedziałbym, że bycie gospodarzem Jeopardy to coś więcej niż popularność" - wyjaśnia Buzzy. "Myślę też, że Jeopardy byłoby zaniedbane, gdyby nie spojrzało na kulturę w ogóle i nie znalazło osoby, która nie tylko będzie obecna w tym momencie, ale także zabierze Jeopardy w przyszłość.

"Chodzi o to, kto może utrzymać jakość programu na wysokim poziomie" - dodał. "To zawsze brzmi jak wygodna praca, prawda? Ale to chyba Katie Couric powiedziała: 'To jest o wiele trudniejsze niż moja codzienna praca'. I tak jest; jest to prowadzenie i rywalizacja. Te dni są intensywne. Przygotowania do tego są intensywne i szybkie. Nie sądzę, że Jeopardy powinno chować głowę w piasek na temat tego, co dzieje się w kraju i czego fani oczekują od gospodarza, ale nie sądzę też, że muszą być zależni od tego, czego domaga się subreddit Jeopardy".

Więc w takim razie nasuwa się pytanie: Czy Buzzy jest odpowiednim człowiekiem do tej pracy na stałe? Bez wątpienia jest chętny, by dać mu tę szansę, jest gotowy dać z siebie 100%, a jako najmłodsza osobowość, która została poproszona o poprowadzenie, może dać tej roli "stabilność i długowieczność", jak to ujął.

Ale co więcej, w rozmowie z nim wyraźnie widać szacunek, jakim darzy Jeopardy. "Moim marzeniem było dostać się do programu. Jestem jego fanem przez całe życie. Uwielbiam ten program. I myślę, że trzeba go kochać, prawda? Poza tym sposób, w jaki studiowałem tę grę i zgłębiałem jej tajniki, sprawia, że jestem o krok przed innymi... I to też było częścią magii Alexa. Czuł, kiedy gra była zabawna lub ekscytująca. Nie trzeba było mu tego mówić. Powiedziałby po prostu, 'Wow, co za gra nam się tu dzieje!'"

"Naprawdę nie potrafię ująć w słowa radości, jaką czerpię z tej sceny" - dodał Buzzy. "Z tej gry, będąc jakąkolwiek jej częścią, nawet tylko będąc na widowni, kilka razy poszedłem oglądać taping. A móc naprawdę poświęcić swoje życie czemuś, co tak bardzo kocham, to byłoby spełnienie marzeń."

Jeopardy! 2021 Tournament of Champions emitowany jest od 17 do 28 maja na antenie ABC.