Jenna Ortega: 5 rzeczy o aktorce obsadzonej w roli Wednesday Addams w nadchodzącym serialu Netflixa

Jenna Ortega została właśnie obsadzona w roli kolejnej Wednesday Addams w serialu Netflixa "Wednesday" Tima Burtona. Dowiedz się więcej o nastolatce, która poprowadzi serial!

Przygotujcie się na pstryknięcie palcami, bo oto nowa Wednesday Addams nawiedza Netflixa! Jenna Ortega została ogłoszona jako kolejna Wednesday Addams dla nadchodzącego serialu Netflixa Wednesday. Serial jest samodzielnym show o ikonicznej postaci z Rodziny Addamsów, którego reżyserem jest Tim Burton. Na przestrzeni lat, Wednesday była portretowana przez takie aktorki jak Christina Ricci (Rodzina Addamsów, Addams Family Values), Lisa Loring (serial Rodzina Addamsów z lat 60-tych) i Krysta Rodriguez (musical Rodzina Addamsów). Kim więc jest ta młoda gwiazda, która już niedługo wzniesie się w górę ku sławie? Dowiedz się więcej o Jennie Ortega z pięciu faktów poniżej!

1. Jenna gra od lat

Jenna jest praktycznie weteranką, jeśli chodzi o jej czas spędzony w Hollywood. 18-latka zaczęła działać w 2012 roku. Jej pierwszą uznaną rolą było zagranie "Dziewczyny" w serialu telewizyjnym Rob, według IMDb. W 2013 roku, jej kariera osiągnęła nowy poziom, grając w filmie Insidious: Chapter 2 jako Annie. Do 2014 roku zagrała Zoe Leon w serialu Rake, a w latach 2014-2019 portretowała młodszą wersję aktorki Giny Rodriguez w sitcomie Jane The Virgin. Najwyraźniej Jenna ma wiele silnych kredytów do swojego imienia.

2. Jenna ujawniła, że została obsadzona jako Wednesday na Instagramie

Podczas gdy Netflix wysłał swoje własne ogłoszenie o castingu, Jenna była tak samo podekscytowana, aby ujawnić tę wiadomość. Aktorka wzięła na Instagram 19 maja i podzieliła się postem z karuzelą zawierającą dwa zdjęcia. Pierwsze zdjęcie to selfie, które Jenna zrobiła sobie ze scenariuszem - już pracuje nad swoim środowym blaskiem Addamsów. Na drugim zdjęciu pojawił się post dotyczący serialu. "Nowy rozdział. Mam nadzieję, że uda mi się oddać sprawiedliwość Wednesday Addams. *snaps twice*," Jenna podpisała swój post.

View this post on Instagram A post shared by Jenna Ortega (@jennaortega)

3. Jenna wystąpi również w innym dużym projekcie horrorowym

Oprócz tego, że Jenna będzie napinać swoje przerażające i ugotowane mięśnie jako Wednesday Addams, pojawi się również jako Tara Carpenter w nadchodzącym filmie Scream. W projekcie, którego premiera planowana jest na 2022 rok, wystąpi wiele znajomych twarzy (w tym gwiazdy "Krzyku", Neve Campbell i Courteney Cox). Szczegóły na temat projektu są trzymane w ścisłej tajemnicy.

4. Jenna jest również pisarką

Chociaż większość fanów może znać ją najlepiej z jej ról ekranowych, Jenna jest również całkiem niezłą pisarką! W sierpniu 2020 roku ogłosiła swoją bardzo pierwszą książkę, It's All Love, która zadebiutowała w styczniu 2021 roku. "Ta książka jest o znajdowaniu siły, wiary, odwagi i miłości, które pomagają nam wszystkim przetrwać każdy dzień. Jest pełna refleksji i historii z mojego osobistego doświadczenia, które, mam nadzieję, mogą uderzyć w was. Nie mogę się doczekać, aż będziecie mogli przeczytać", powiedziała swoim zwolennikom na Instagramie w swoim ogłoszeniu z sierpnia 2020 roku.

5. Jenna dołącza do wielu gwiazd, które wcieliły się w ukochaną postać

Podczas gdy Jenna jest najnowszą aktorką, która wcieliła się w Wednesday, prawdopodobnie nie będzie ostatnia. Postać powstała w telewizji z aktorką Lisą Loring w roli głównej. Po kilku próbach ożywienia serii, Christina Ricci przejęła rolę w dwóch filmach akcji - Rodzina Addamsów (1991) i Addams Family Values (1993). Po kolejnym okresie posuchy w latach 2000, Krysta Rodriguez zagrała dorosłą iterację Wednesday w broadwayowskim musicalu Rodzina Addamsów. Ostatnio jednak, Chloe Grace Moretz głosowała animowaną wersję Środy w filmie animowanym z 2019 roku. Długoletni fani tej niezapomnianej postaci nie mogą się doczekać, aby zobaczyć, co Tim Burton, Jenna Ortega i Netflix mają w zanadrzu dla nowego pokolenia fanów!