Szefowa "Mare Of Easttown" wyjaśnia, na czym polegało "odważne posunięcie" w szokującym morderstwie [Spoiler]

Ostatnie momenty odcinka 'Mare of Easttown' z 16 maja były zmieniające. Twórca serialu rozmawiał z HL na temat śmierci [Spoiler] i tego co ta śmierć oznacza dla Mare.

Odcinek 5 czuł się jak finał sezonu, ale Mare of Easttown ma jeszcze 2 odcinki. Musieliście wstrzymać oddech w ostatnich minutach odcinka 16 maja, gdy Mare i Zabel w końcu namierzyli istotny trop. Kiedy duet przybył do Bennie's Tavern, aby zbadać niebieską furgonetkę, broń została wyciągnięta i mężczyzna o imieniu Pan Potts zastrzelił Zabela strzelając mu prosto w głowę. HollywoodLife rozmawiało EXCLUSIVELY z twórcą, scenarzystą, showrunnerem i producentem wykonawczym Bradem Ingelsby o decyzji zabicia postaci Zabela Evana Petersa.

"Czułem, że w tym momencie w serialu potrzebujemy odważnego ruchu," powiedział Brad w rozmowie z HollywoodLife. "Pomyślałem, że musimy dokonać zwrotu w taki sposób, aby dwa ostatnie odcinki nabrały własnego życia. W końcu sprawa Katie Bailey jest już zamknięta. Wiemy, co stało się z Katie, ale nadal nie wiemy, co stało się z Erin. Chciałem, aby te dwa ostatnie odcinki były takie, że teraz musimy się cofnąć i zacząć od nowa, spojrzeć na tych wszystkich podejrzanych w nowym świetle i przeczytać zeznania. Kto kłamał? Kto nie kłamał? To prawie był moment, aby uderzyć przycisk reset i dać widzom dwa kolejne odcinki, gdzie to jest jak, wow, nadal nie wiemy, co się stało z Erin. Jest o wiele mniej, że mamy do gry, więc myślałem, że jeśli możemy zakończyć na wspaniałej sekwencji i nadal mieć publiczność myśląc, że to było zakończenie programu, ale wciąż mamy dwa odcinki w lewo, to byłby to ekscytujący sposób, aby uzyskać je przez ostatnie dwa odcinki."

Mare została postrzelona w rękę podczas strzelaniny, w której zginął Zabel, ale przeżyje. Strzelanina rozpoczęła się, gdy Katie Bailey i druga ofiara zaczęły walić w rury. Zabel wyciągnął broń, ale pan Potts dopadł go pierwszy. Mare został zmuszony do biegania wokół domu, aby uniknąć zabicia. Odcinek zakończył się oglądaniem przez Mare martwego Zabela wykrwawiającego się na jej oczach po tym, jak zabiła pana Pottsa i uratowała Katie Bailey. Brad ujawnił, jak śmierć Zabel wpłynie na Mare w przyszłości.

"Myślę, że to, o czym rozmawialiśmy z Kate i co naprawdę przyciągnęło Kate, to moment jasności u Mare," kontynuował. "To moment zemsty, prawda? Mare, nie możesz tego zrobić. Nie możesz być taka beztroska, bo zobacz co się stało. Nie miałaś nawet zajmować się tą sprawą, a poszłaś i podążałaś za tymi tropami bez żadnych uprawnień i zobacz, co się stało. Uratowałeś Katie, ale spójrz co stało się z Zabelem. Myślę, że z Mare jest pewien poziom jasności. Mare idąc naprzód nigdy nie będzie całkowicie według książki, ale jest poziom świadomości w niej w ostatnich dwóch odcinkach, gdzie jest bardziej świadoma swoich działań, jak jej działania mają konsekwencje, i jak te konsekwencje mogą zranić ludzi. Myślę, że jest to moment, który nosi w sobie. To jest jak, ok, nie mogę już tego robić. Nadal mogę być dobrym detektywem, ale nie mogę podchodzić do spraw tak beztrosko, bo zobaczcie, co się stało. To prawie tak, jakby Mare wróciła do tej sprawy, to nowa Mare, która została wyedukowana przez Zabel i przez te rzeczy, które jej się przytrafiły. To będzie jeszcze lepsza wersja Mare. Będzie świadoma konsekwencji, a także będzie silniejsza w swoim postanowieniu, aby uzyskać odpowiedzi."

Wcześniej w odcinku, Zabel zabrał Mare na randkę, ale nie poszło dobrze. Wszystko, o czym chciała rozmawiać, to sprawa. Później przeprosiła za to, jak go potraktowała. On skończył wyznając, że tak naprawdę nie rozwiązał tej poprzedniej sprawy. Zabel powiedział, że przypisał sobie zasługi, bo "chciał choć raz w życiu zrobić coś wielkiego". Zanim wyruszyli, by zbadać swój trop, Zabel pocałował Mare.

Ponieważ sprawa Katie Bailey jest zamknięta, oznacza to, że morderstwo Erin jest jedyną rzeczą, która pozostała do rozwiązania. Dylan, Jess i jeszcze jedna przyjaciółka poszły do miejsca, w którym mieszkała Erin, aby spalić jej dzienniki. Jednak przed spaleniem ostatniego z nich, Jess wsadziła sobie do kieszeni kartkę papieru. Brad ujawnił, że w ostatnich 2 odcinkach Mare wróci do "zwykłych podejrzanych", w tym Dylana. "To tak jakby Mare wracała do sprawy z nowym postanowieniem, ale również z takim samym postanowieniem będzie wracała do podejrzanych," powiedział Brad. "Myślę, że zobaczycie, że to co ludzie mówili na początku niekoniecznie było prawdą. Po prostu zostawię to tak." Kobyła z Easttown emitowana jest w niedziele na antenie HBO.