Podsumowanie "Grey's Anatomy": Lekarz z Grey Sloan odchodzi z pracy po wypadku Owena

Owenowi udało się przeżyć wypadek samochodowy, ale w "Grey's Anatomy" doszło do poważnych komplikacji. Jeden z lekarzy Grey Sloan zrezygnował z pracy, a dwoje innych okazało swoje uczucia do siebie.

Ben dostaje telefon, że samochód Owena zjechał z urwiska i chce przyspieszyć akcję ratunkową, jak tylko przyjedzie ekipa. Samochód znajduje się teraz w wąwozie. Podczas gdy Andy obmyśla plan, Ben zaczyna się niepokoić. Nie chce tracić więcej czasu, więc rusza bez zgody Andy'ego.

Sullivan podąża za Benem w dół wąwozu. Ben woła Owena, a oni natrafiają na kierowcę samochodu. Sprawdzają jego puls. Nie żyje. Ben i Sullivan wkrótce znajdują samochód Owena. Owen żyje, ale jest ciężko ranny. Jego lewa noga aktywnie krwawi i jest złamana.

Kevin McKidd jako Owen Hunt. (ABC)

Owen żyje i został uratowany

Wkrótce na miejscu zjawia się ekipa i wszyscy starają się wyciągnąć go z samochodu. Owen chce coś powiedzieć Benowi, jeśli mu się nie uda, ale Ben nie chce go słuchać. Owen zaczyna wariować podczas akcji ratunkowej, ale Sullivan go uspokaja. Wyciągają go i każą podnieść za pomocą uprzęży z wąwozu. Ben, nie chcąc opuszczać Owena, wsiada na uprząż.

Hayes dostarcza serce do Grey Sloan w jednym kawałku. Winston orientuje się jednak, że serce jest posiniaczone. Prosi, by wezwano Maggie. Winston i Maggie spierają się o serce. Winston chce użyć serca, podczas gdy Maggie uważa, że powinni poczekać na nowe. Winston uważa, że to jest ich szansa na uratowanie Farouka. Zamierza wykorzystać tę szansę.

Owen budzi się i błaga Amelię, by nie mówiła Megan, że jest ranny. Kiedy Amelia idzie poinformować o tym Teddy'ego, mówi, że Owen żyje i tylko to się liczy. Link i Amelia uważają, że Teddy powinien się przebadać, ale ona jest tak bardzo wstrząśnięta tym, co się stało. Amelia mówi, że Owen musi się z nią zobaczyć. Po rozmowie z Teddym Link daje Amelii do zrozumienia, że nie chce jej słuchać. Nie mówi jej, że widział ten pocałunek.

Bailey i Richard są skłóceni

Po nieudanej operacji Schmidta Bailey i Richard wdają się w kłótnię. Chce jak najszybciej zastosować metodę Webbera. Schmidt wszystko podsłuchuje. Od czasu opuszczenia sali operacyjnej Schmidt nie odezwał się ani słowem. Wciąż myje ręce, raz za razem. Później Jo znajduje Schmidta wciąż szorującego ręce. Nie chce przestać i pociera ręce aż do krwi.

Wright i Taryn przychodzą pomóc Jo w walce ze Schmidtem. Wright pomaga Schmidtowi odsunąć się od zlewu. W końcu wynosi Schmidta na zewnątrz, zanim ten zdąży jeszcze bardziej uszkodzić sobie ręce.

Hayes wpada na Meredith i opowiada jej o wypadku. Wzrusza się i przyznaje, że jego życie przeleciało mu przed oczami. Kiedy dowiaduje się, że Owen i Teddy również brali udział w wypadku, Meredith pospiesznie sprawdza, jakie są najnowsze informacje. Operacja musi pójść doskonale, w przeciwnym razie Owen może zostać sparaliżowany na całe życie.

Link i Amelia w odcinku z 24 lutego. (ABC

)Link i Amelia kłócą się o to, która operacja ma pierwszeństwo. Zapada decyzja, że operacje będą przeprowadzane jednocześnie. Zanim Owen pójdzie na operację, żąda rozmowy z Hayesem. Szybko rozmawiają o sytuacji z żołnierzem, a Hayes jest wyraźnie skonfliktowany całą sytuacją. Podczas gdy Owen jest na operacji, Hayes idzie do Megan do kaplicy. Błaga ją o pomoc, a potem opowiada jej o wypadku.

Amelia i Link walczą o Kaia

Amelia szybko orientuje się, że Link wie o pocałunku, gdy żąda, by wszyscy opuścili galerię, gdy wchodzi Kai. Owen wychodzi z operacji w jednym kawałku, a Amelia konfrontuje się z Linkiem na temat tego, jak traktował ją w związku z pocałunkiem. Link wyładowuje się na Amelii, a Amelia odpowiada mu tym samym. Mówi mu, że on ją oszukuje, żeby myślała, że to ona z nim pogrywała. Tymczasem Link uważa, że Amelia go oszukuje.

Serce Farouka od dawcy bije samoistnie. Maggie i Winston idą do Megan i przekazują jej dobre wieści. Oznajmiają jej, że jego serce bije i to dobrze. Megan jest bardzo szczęśliwa. Ani Winston, ani Maggie nie wspominają, że serce było stłuczone.

Hayes i Owen w "Grey's Anatomy". (Hayes

idzie do Bailey, która jest zachwycona, że z Owenem wszystko będzie w porządku. Zamiast powiedzieć Bailey o tym, co zrobił Owen, Hayes rezygnuje. Mówi, że wraca do Irlandii. Bailey prosi, żeby Hayes poczekał, aż Owen wyzdrowieje, ale Hayes odmawia. Natychmiast składa rezygnację.

Jo i Link reagują na swoje uczucia

Amelia spotyka Kaia w barze po operacji Owena i wyjaśnia swoją skomplikowaną romantyczną historię. "Nienawidzę tego, że złamałam mu serce, i nienawidzę tego, że on sprawił, że złamałam je na nowo" - przyznaje. Podczas gdy Amelia i Kai nawiązują więź, Link współczuje Jo. Ona dodaje mu otuchy i mówi, żeby już więcej nie "cierpiał". W tym momencie tych dwoje w końcu się całuje. Link mówi: "To zły pomysł". "Czyżby?" pyta Jo, po czym przystępują do uprawiania seksu.

Nick pojawia się w Seattle, by być z Meredith. Bailey i Richard nie rozmawiają już ze sobą po katastrofalnej operacji Schmidta. Nico znajduje zrozpaczonego Schmidta przed szpitalem. Siedzą razem w milczeniu. Owen budzi się po operacji, a u jego boku pojawia się Teddy. Mówi mu, że Hayes złożył rezygnację. "Pyta: "Co się stało w tym samochodzie, Owen?