Kyle Chandler: Jak wspominał swoją ikoniczną rolę w 'Grey's Anatomy' i co robi teraz

Grey's Anatomy" emituje klasyczne odcinki z bombami, w których występował jedyny w swoim rodzaju Kyle Chandler, a.k.a. Facet z Brygady Bombowej. Więc, co teraz robi Kyle Chandler?

Fani Grey's Anatomy nigdy nie zapomną legendarnych odcinków bombowych z 2. sezonu. Odcinki te, z których jeden został wyemitowany po Super Bowl w 2006 roku, a drugi w następnym tygodniu, były momentami zmieniającymi grę w historii telewizji. Kyle Chandler, obecnie 55-letni, był najbardziej znaczącą gwiazdą gościnną w tych odcinkach, grając Dylana Younga, faceta z Brygady Bombowej, który pomaga Meredith w upewnieniu się, że bomba w klatce piersiowej pacjenta nie wybuchnie i nie zabije ich wszystkich.

Fani od razu zakochali się w postaci Kyle'a. Pomógł on Meredith w jednym z najczarniejszych momentów jej życia. Widzowie byli na krawędzi swoich siedzeń, gdy Meredith wręczyła Dylanowi bombę. Kiedy Meredith wyszła na zewnątrz, aby porozmawiać z Dylanem jeszcze raz, patrzyła jak bomba w rękach Dylana eksploduje, zabijając go natychmiast.

Kyle otrzymał nominację do nagrody Emmy dla wybitnego aktora gościnnego w serialu dramatycznym. Jego postać w Grey's Anatomy powróciła na dwa odcinki w 2007 roku, kiedy Meredith była w "życiu pozagrobowym". Minęło 15 lat odkąd Kyle po raz pierwszy pojawił się w serialu ABC, a fani nadal kochają Dylana - faceta z Brygady Bombowej.

Od czasu "Grey's Anatomy" Kyle ma na swoim koncie jeszcze więcej pamiętnych ról. Zaledwie kilka miesięcy po zakończeniu odcinków Grey's Anatomy, Kyle zaczął grać rolę trenera Erica Taylora w serialu Friday Night Lights. Serial stał się popkulturowym fenomenem, a fani postrzegali Erica i Tami Taylor jako ideał związku (i nadal tak jest). Kyle zdobył w 2011 roku nagrodę Emmy dla wybitnego aktora pierwszoplanowego w serialu dramatycznym. Serial "Friday Night Lights" doczekał się 5 sezonów.

Po zakończeniu Friday Night Lights Kyle zagrał w kilku dużych filmach, takich jak Argo, Zero mrocznej trzydziestki, Wilk z Wall Street i Carol. W 2015 roku powrócił do telewizji w serialu dramatycznym Netflixa Bloodline. Otrzymał nominacje do nagrody Emmy za swoją kreację w Bloodline zarówno w 2015, jak i 2016 roku. Serial trwał przez 3 sezony. Pojawił się również w miniserialu Hulu Catch-22 w 2019 roku.

Kyle kontynuował występy w różnych filmach, takich jak Game Night, First Man, Godzilla: King of the Monsters, a ostatnio The Midnight Sky i Godzilla vs. Kong. Ma wystąpić w nadchodzącym filmie Netflixa Slumberland z Jasonem Momoa.