Olivia Rodrigo zachwyca emocjonalnym wykonaniem hitu 'Drivers License' w 'SNL' - obejrzyj

Olivia Rodrigo po raz pierwszy wystąpiła w SNL 15 maja, u boku gospodarza Keegan-Michael Key.

Olivia Rodrigo, 18, przybyła! Gwiazda High School Musical: The Musical: The Series właśnie zabiła swój debiut w Saturday Night Live z piosenką "prawo jazdy". Zaśpiewała ją na scenie Studio 8H, mając do dyspozycji tylko fortepian. "Dostałem moje prawo jazdy w zeszłym tygodniu / Tak jak zawsze rozmawialiśmy o / Bo byłeś tak podekscytowany dla mnie / Aby wreszcie jeździć do domu," ona crooned. Olivia olśniewała w jedwabnej sukience z nadrukiem w różowe kropki, powracając do lat 2000 dzięki błyszczącym ustom i iskrzącym cieniom do powiek. W pewnym momencie scena rozświetliła się na czerwono - podkreślając jej uczucia krzywdy i zazdrości w utworze.

olivia rodrigo nie przyszła na dzisiejszy występ omg #snl #saturdaynightliv pic.twitter.com/WL0JISpkSL - squid || fan account (@greedymotivez) May 16, 2021

Pochodząca z Temecula w Kalifornii piosenka stała się hitem na początku 2021 roku. Wkrótce po wydaniu emocjonalnego i relatywnego utworu, który napisała wspólnie z producentem Danem Nigro, piosenka pobiła rekord na Spotify pod względem największej liczby dziennych streamingów. Sukces w mediach społecznościowych szybko przełożył się na sukces na listach przebojów, dzięki czemu piosenkarka znalazła się na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii, Australii i Norwegii.

Olivia opowiedziała o swoim ogromnym sukcesie w kilku wywiadach w tym roku, w tym w wywiadzie dla magazynu Interview. "Wszystko dzieje się tak szybko, tak szybko, tak szybko, że nie mogłam się tego spodziewać. Nie miałam żadnych oczekiwań co do 'Drivers License', ale nawet gdybym je miała, myślę, że to, co się wydarzyło, przekroczyłoby moje najśmielsze marzenia" - powiedziała. "Dużo myślałam o tym archetypie Disney-girl. Czuję, że istnieje tak wyraźna trajektoria tego, co to jest, i jest tak wielu niesamowitych artystów, którzy zrobili to przede mną. Ja po prostu zawsze byłam wielką autorką piosenek" - powiedziała o sobie, dodając, że chce być "tak prawdziwa, jak to tylko możliwe".

Wow. #OliviaRodrigo jest absolutnie niesamowita. Jej wersja #DriversLicense na żywo zapierała dech w piersiach. - Leslie Salzillo (@lovecomesaround) 16 maja 2021 r.

W ślad za "drivers license" gwiazda nagrała "good 4 u". W tym utworze nastolatka porusza temat byłego chłopaka, który odszedł od ich związku, nie dbając o jej uczucia (dla wielu jest to zbyt znajoma i łatwa do opowiedzenia historia). Obie piosenki mają pojawić się na jej debiutanckim albumie Sour, który oficjalnie trafi do serwisów streamingowych 21 maja. "SOUR wychodzi tak szybko! W sklepie jest już kilka rzeczy na sprzedaż! Zrobiłam też mały zine z fragmentami mojego pamiętnika i małymi historiami o tym, jak napisałam wszystkie piosenki. Jestem taka podekscytowana!!!" napisała na Instagramie 15 maja.