Kate McKinnon i Cecily Strong prowadzą wzruszający chór w hołdzie Ukrainie w "SNL

Kate McKinnon i Cecily Strong poprowadziły chór we wzruszającym hołdzie dla Ukrainy, używając zestawu żółtych kwiatów symbolizujących barwy ukraińskie.

Po raz pierwszy od kilku tygodni w Saturday Night Live wiele się dzieje. Kate McKinnon i Cecily Strong

postanowiły poprowadzić program, zamiast naśmiewać się z obecnej stresującej sytuacji na świecie, oddając emocjonalny hołd Ukraińcom, którzy stanęli w obliczu inwazji Rosji. Piękne wykonanie utworu "A Prayer for Ukraine" pasowało do tej ponurej chwili.

"Modlitwa za Ukrainę" w wykonaniu ukraińskiego chóru Dumka z Nowego Jorku pic.twitter.com/5pi2l1Olpx

- Saturday Night Live - SNL (@nbcsnl) 27 lutego 2022 r.

Przedstawiając Ukranian Chorus Dumka of New York, Kate Mckinnon i Cecily Strong zeszły ze sceny, pozostawiając chór ubrany w tradycyjne stroje, aby wykonał swoją poruszającą balladę. Przed 18-osobową grupą śpiewaków ustawiono świece i kwiaty w kolorze żółtym, narodowym kolorze Ukrainy. Pełen zadumy, uduchowiony hołd wyróżniał się wśród głupkowatych, satyrycznych "cold opens" SNL.

Kate Mckinnon i Cecily Strong poprowadziły emocjonalny chóralny hołd dla Ukrainy, który rozpoczął ten tydzień SNL. (NBC)

Cały świat obserwuje zaostrzającą się sytuację między Rosją a Ukrainą, po tym jak w czwartek 24 lutego Rosja przypuściła atak na dowództwo Władimira Putina. Gwiazdy, od Ashtona Kutchera, przez Millę Jovovich, po Seana Penna, składają kondolencje i wyrażają troskę o mieszkańców tego kraju. W przemówieniu wygłoszonym tego samego wieczoru podczas gali NAACP Image Awards książę Harry i Meghan Markle

podkreślili, że naród ukraiński "pilnie potrzebuje naszego stałego wsparcia jako globalnej społeczności".

Powiązane galerie

'Saturday Night Live' Sezon 46 - zdjęcia

W miarę zaostrzania się sytuacji prezydent Joe Biden

wygłosił ostatnio orędzie o stanie państwa, w którym omówił, w jaki sposób zareagują Stany Zjednoczone. Jak dotąd Biden nałożył na Putina dodatkowe sankcje za to, co nazwał "atakiem z premedytacją", a nawet podkreślił, że Putin ma "złowrogą wizję świata". Jak podaje The Independent, Biden zatwierdził również niedawno przyznanie Ukrainie kolejnej pomocy wojskowej w wysokości 600 mln dolarów, aby wesprzeć jej walczącą armię.