10 najlepszych kanałów YouTube do śledzenia dla filmowców w 2021 roku

Od operatora do redaktora, oto dziesięć kanałów YouTube wartych subskrypcji, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o swoim rzemiośle.

Nie jest tajemnicą, że ilość zleceń i produkcji działających od marca zeszłego roku znacznie się zmniejszyła, czasami aż do zera. Ale będzie lepiej, wszystko wróci do normy, a kiedy tak się stanie, zamierzam wykorzystać ten czas na naukę i uczenie się od najlepszych umysłów tworzących obecnie. Tak więc, niezależnie od tego, czy jesteś operatorem, reżyserem, montażystą, czy kimś pomiędzy, oto dziesięć kanałów YouTube wartych twojej subskrypcji.

(Zauważcie, że celowo nie uwzględniłem standardowych, dużych kanałów, które zawsze widzicie, jak Film Riot, Peter McKinnon, itp. Próbowałem skupić się na nieco mniejszych kanałach).

1. Wędrujący DP

Co może być jednym z największych wkładów do gatunku skupionego na zdjęciach na platformie, The Wandering DP rozpoczął jako podcast, zapewniając zdjęcia z filmów i reklam, jak rozbić ustawienia oświetlenia i obserwacji kompozycji.

Pomyślcie o tym, że jest to kontynuacja tego, czym kiedyś była Cinematography Database, ale z komercyjną pracą. Wiedza jest nieskończona i tak jest ilość informacji w każdym filmie.

2. Flick

Flick jest niesamowitym punktem odniesienia, który warto mieć pod ręką, ponieważ informacje są ponadczasowe i kluczowe. Nie ma znaczenia, czy jesteś operatorem kamery, PA, uchwyt, lub po prostu ogólnie zainteresowany w filmowaniu, jest wiele do kochania tutaj, jak są filmy obejmujące prawie wszystko. Jedną wspólną cechą wymienionych przeze mnie kanałów jest to, że ich zawartość nie jest ograniczona do jednego stylu. Znajdziesz tu recenzje sprzętu, głębokie nurkowania w kinematografii i inspirujące porady. Idealna mieszanka informacji i rozrywki.

3. ponysmasher

Jestem pewien, że pisałem o tym kanale już raz czy dwa, ale David F. Sandberg, reżyser Shazam! i Lights Out, wciąż ulepsza swój i tak już niesamowity katalog filmów. Kiedy myślisz, że kanał musi być tylko jeden, twórca robi z niego coś zupełnie innego. To jakby sprawiło, że zakochałem się w YouTube ponownie, jak znaleźć się rzeczywiście super podekscytowany, kiedy widzę, że jest załadowany.

4. Sydney Baker-Green

Sydney Baker-Green również robi dokładnie to, co chce. Na jego kanale można znaleźć filmy, począwszy od samouczków color gradingu, przez krótkie filmy, aż po setupy kinematograficzne. Dla aspirującego filmowca lub kolorysty, ten kanał jest lepszy w tym, że informacje są jedyne w swoim rodzaju, a jego prezentacja jest nieskazitelna. Pierwotnie znalazłem jego kanał podczas wyszukiwania DaVinci Resolve color grading tutoriale, i subskrybowane, ponieważ było jasne, jego zawartość staje się lepiej z każdym przesłaniem.

5. Becki i Chris

Kanał Becki i Chrisa jest doskonałym przykładem tego, jak dobre, czyste, szczere treści mogą zainspirować innych twórców. Niezależnie od tego, czy fotografujesz produkty, nieruchomości, zajmujesz się fotografią, czy po prostu chcesz stworzyć kanał na YouTube, znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli używasz bezlusterkowców lub DSLR, ten kanał jest Twoim źródłem informacji na temat sprzętu, kinematografii i tego, jak powinieneś podejść do procesu postprodukcji.

6. Z dwóch krain

Bez względu na skalę i zakres projektu, zawsze będziesz chciał mieć jak najpłynniejszą sesję zdjęciową. Efektywność to coś, w czym Of Two Lands przoduje. Ich filmy są czyste, precyzyjne i całkowicie pouczające. Struktura kanału jest dość prosta - kręcą niesamowicie piękne mini dokumenty lub pokazowe filmy, a następnie w kolejnych filmach wyjaśniają proces kręcenia, oceniania i oświetlania. Potrzebujemy więcej kanałów z tego rodzaju przejrzystości i myślę, że korzystają twórcy w ogromny sposób.

7. Rob Ellis

Ten kanał powinien mieć więcej subskrybentów. Nie wiem, dlaczego tak się nie dzieje, ale na pewno się załapał, bo widziałem, że rośnie wykładniczo w ciągu ostatniego roku. Filmy są po prostu tak dobre, że aż śmieszne. Szczerze myślę, że nauczysz się więcej o oświetleniu i kinematografii na tych filmach, niż ja na pewno kiedykolwiek w ciągu moich trzech lat w szkole filmowej. Bez względu na budżet, z którym pracujesz lub sprzęt, który masz, Rob mistrzowsko pokazuje, jak podejść do oświetlenia i jak światło może wpływać na emocje w scenie.

8. Indy Mogul

Teraz wiem, że powiedziałem, że będę zawierać tylko mniejsze, stosunkowo nieznane kanały na tej liście, ale kiedy Indy Mogul przestanie umieszczać pomocne, pouczające treści, to przestanę dodawać je do tych list. To, co kiedyś było źródłem wiedzy o filmowaniu, nadal nim jest. Bez względu na doświadczenie lub zainteresowanie, jest coś do znalezienia z tego absolutnie ekspansywnego kanału, który nigdy nie wydaje się odpuszczać.

9. PremiumBeat

Myśleliście, że nie uwzględnię naszego własnego kanału? Filmy, które publikujemy również obejmują szeroki wachlarz tematów i gatunków. Jeśli jesteś edytorem wideo lub artystą motion graphics to masz szczęście, ponieważ zawsze staramy się opublikować coś o każdym dostępnym NLE. Zawsze też zamieszczamy DARMOWE materiały dostępne dla każdego montażysty.

10. Shutterstock Tutoriale

W podobny sposób, nasza siostra kanał, Shutterstock Tutorials, bierze lżejsze, bardziej przyjazne dla początkujących podejście do edytorów, filmowców i fotografii. Staramy się, aby treść była pouczająca, ale nie nudna. Podobnie jak w PremiumBeat, są tu tematy dotyczące wszystkich programów, sprzętu i stylów filmowania. Spodziewajcie się, że znajdziecie tam również freebies!

Bonus: Kanały YouTube na fali wznoszącej

Oto kilka kolejnych kanałów filmowych, które zacząłem śledzić, a które mają potencjał, by wkrótce stać się dużymi kanałami. Mogą one nie mieć jeszcze wielu subskrybentów, więc daj im szansę na wsparcie.

In Camera

In Camera to nowy, świetny kanał, który pokazuje, jak tworzyć świetne efekty specjalne w starej szkole przy niewielkim budżecie. Ich odtworzenie napisów The Thing może być lepsze niż oryginał.

Am I A Filmmaker?

To zupełnie nowy kanał filmowy z kilkoma znajomymi twarzami. Am I A Filmmaker to mieszanka tutoriali, recenzji i kulisów, wszystko razem wzięte. Jestem naprawdę zainteresowany, aby zobaczyć, co oni skończyć robić dalej.

Epic Light Media

Kolejny kanał, który w ciągu ostatniego roku bardzo się rozwinął. Epic Light Media ma w swojej ofercie filmy o oświetleniu, pracy z miniaturami i wskazówki jak kręcić lepsze materiały.

Zdjęcie na okładce dzięki bodnar.photo.

Więcej filmowych wskazówek, trików i porad znajdziesz w poniższych artykułach:

    Przenieś swoją produkcję na wyższy poziom: Obiektywy fotograficzne a obiektywy kinoweFilmowy sprzęt filmowy roku 2020 - edycja IndieFilmowanie 101: kręcenie filmu od początku do końcaNajlepszy sprzęt do kręcenia filmów na telefoniePowrót do podstaw: Zasada Trzech Bram w Kręceniu Filmów