Kamery o dużej szybkości dla filmowców niezależnych w 2021 roku

Chcesz filmować z dużą prędkością? Praca z szybką kamerą jest doskonałym sposobem na dodanie świeżego, wysokiej klasy kreatywnego akcentu do filmu lub reklamy.

W dawnych czasach kamery o dużej prędkości były często trudno dostępne lub zbyt drogie dla niezależnych filmowców. W wyniku czegoś, co nazywamy technologią, mamy teraz mnóstwo opcji szybkich kamer dla różnych budżetów. Przyjrzyjmy się, jak kilka opcji szybkich kamer może wyglądać dla dzisiejszego filmowca niezależnego w 2021 roku.

Smartfon: Opcja bezbudżetowa

Jeśli budżet Twojej produkcji jest zerowy, to możesz być zaskoczony, że masz w kieszeni, lub w kieszeni członka ekipy, opcję - Twój smartfon. Większość smartfonów posiada teraz świetne opcje szybkiego wideo. Niektóre z nich oferują nawet wideo w zwolnionym tempie 240 klatek na sekundę. Niezależnie od tego, czy jest to najnowszy iPhone czy Galaxy, będziesz w stanie uchwycić powolny, kinowy materiał z kamerą po prostu siedząc w kieszeni.

GoPro Hero9: $399

GoPro są fantastyczne kamery akcji zdolne do przechwytywania wideo o wysokiej prędkości dla tych z budżetem świadomego umysłu. The Hero9 funkcje do 240fps w FullHD. Jakość obrazu GoPro drastycznie się poprawiła z każdą iteracją. Jeśli nie próbowałeś GoPro od kilku pokoleń, teraz może być dobry czas, aby wybrać go do wykorzystania w następnej produkcji. Dodatkowo, możesz upuścić kamerę w wodzie, czego nie możesz zrobić z Phantom Flex 4K.

Blackmagic Pocket 6K: $1,995

Blackmagic Pocket 6K to kamera, którą posiada dziś wielu niezależnych filmowców. Na szczęście ta kamera posiada kilka opcji wysokiej częstotliwości klatek, które mogą towarzyszyć Twojej produkcji. Z 120fps przy wyraźnym 1080p z akceptowalnym bit-rate, ta kamera powerhouse może również spełnić Twoje potrzeby slow motion, zachowując przy tym wysokiej jakości, kinowy wygląd.

Sony FX3: 3 898 dolarów

W ciągu ostatniego roku firma Sony zapowiedziała wiele ekscytujących aparatów. Jedną z tych zapowiedzi jest FX3. Ten kompaktowy, lekki aparat, choć nowy, ma szansę dołączyć do grona większych odpowiedników aparatów Sony, takich jak FX9. Jedną z zaskakujących cech tego nowego aparatu są jego możliwości filmowania w zwolnionym tempie. Z 120fps w 4K i 200fps w 1080, ten aparat może spełnić wiele z Twoich potrzeb slow motion, wszystko podczas parowania z Sony wyższych opcji aparatu.

Canon C70: 5,499$

Canon od dawna nie zna się na wyższej klasy klatkażu. Z tego powodu Sony było w stanie w ciągu ostatnich kilku lat pełniej wywalczyć sobie drogę na rynek kamer kinowych średniego zasięgu. Jednak Canon C70 wydaje się być odpowiedzią Canona na ich problemy z wysoką liczbą klatek na sekundę. Wyposażona w 120 klatek na sekundę w 4K i 180 klatek na sekundę w 2K, ta nowoczesna kamera kinowa idealnie wpisuje się w linię oferowanych obecnie kamer Canona. Model C70 jest również tak skonstruowany, aby idealnie pasował do swojego większego rodzeństwa, C300 MIII i C500 MII.

Bez względu na budżet, na rynku dostępne są dziś niesamowite kamery, które spełnią Twoje potrzeby w zakresie dużych prędkości. Niezależnie od tego, czy filmujesz produkty, sceny walki, czy kolejną niezależną fabułę, istnieje idealna kamera, która spełni Twoje potrzeby produkcyjne.

Więcej aktualizacji i recenzji kamer znajdziesz w tych artykułach:

    Ostateczna kamera VFX: Recenzja Blackmagic URSA Mini Pro 12KKKamery stojące za zdobywcami Złotego Globu i nominowanymi10 najlepszych cyfrowych kamer wideo do kręcenia filmów w 2021 roku6 najlepszych kamer filmowych poniżej 1000 dolarówRecenzja: Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro

Zdjęcia na okładce autorstwa Roberto Caucino.