The Voice' Recap: 9 najlepszych piosenkarzy ujawnionych po zaskakujących eliminacjach w pierwszym programie na żywo

5 maja w programie "The Voice" na żywo z pierwszej dziewiątki wyłoniono 17 najlepszych. Nie obyło się bez szokujących eliminacji i zaskakujących rozstrzygnięć, bo aż 8 wokalistów zostało wyeliminowanych.

Program "The Voice" dokonuje poważnych cięć w pierwszym tygodniu swoich domowych występów. Piosenkarze wystąpili w odcinku 4 maja, a teraz 17 najlepszych zostanie okrojonych do 9 najlepszych. Na pierwszym miejscu są Joanna Serenko, Joei Fulco, Todd Tilghman i Toneisha Harris z drużyny Blake'a. Ameryka oszczędza Todda, podczas gdy Blake Shelton decyduje się na uratowanie Toneishy. Pomiędzy Joanną i Joei, Joanna jest tą, która przechodzi dalej, aby wystąpić w wildcard instant save.

Team John jest następny, w skład którego wchodzą Cammwess, Mandi Castillo, Mike Jerel i Zan Fiskum. Amerykanie zagłosowali na Cammwess w pierwszej 9. John Legend decyduje się uratować Zana. Pomiędzy Mandi i Mike, Mandi zdobywa wystarczająco dużo głosów, aby zrobić to do wildcard instant save.

Teraz czas na wokalistkę z Team Kelly: Cedrice, Mandi Thomas, Megan Danielle i Micah Iverson. Amerykanie zagłosowali na Micah w pierwszej dziewiątce. W zaskakującym posunięciu, Kelly Clarkson wybrała Megan. Kiedy przychodzi do Cedrice i Mandi, Cedrice występuje na wildcard instant save.

Team Nick's Allegra Miles, Arei Moon, Michael Williams, i Roderick Chambers dowiedzieć się ich losy następny. Ameryka ocaliła Thunderstorm, podczas gdy Nick Jonas wybiera Allegrę jako swój wybór top 9. Michael będzie występował, aby mieć szansę na natychmiastowe uratowanie wildcard.

Joanna, Mandi, Cedrice i Michael wystąpić na wildcard instant save. Każdy występ jest godny top 9. Ameryka ma tylko kilka minut, aby zagłosować na piosenkarza, który chce przejść do top 9. Artystką z wildcard, która uzupełnia top 9 jest... Joanna Serenko! Od 11 maja, 9 najlepszych artystów wystąpi przed trenerami, aby mieć szansę na miejsce w finale 18 sezonu. Rywalizacja trwa!