Colin Jost porównuje inwazję Putina na Ukrainę do rezygnacji NBC z transmisji olimpiady: 'Kolosalny błąd'

SNL" jest znany ze swoich politycznych spoofów, a w tym tygodniu nie powstrzymał się przed tym, by nie pochylić się nad prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Prezydent Rosji, Władimir Putin , nie uniknął w tym tygodniu traktowania jak w Saturday Night Live. W sobotnim odcinku, 27 lutego, gospodarz programu "Weekend Update" nie szczędził ostrych słów, gdy mówił o tym, jak Putin

przewodzi rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Colin Jost zaatakował Władimira Putina w programie SNL "Weekend Update". (NBC)

"W tym tygodniu Rosja rozpoczęła swoją inwazję na Ukrainę przy wsparciu takich sojuszników jak Białoruś i Tucker Carlson

." zażartował Colin. "Wielu analityków jest zaskoczonych, że Putin zdecydował się na inwazję, mimo że była to oczywista, kolosalna pomyłka... ale po tych wszystkich przygotowaniach nie mógł się wycofać. To trochę tak, jak NBC musiało wyemitować Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Colin kontynuował wytykanie Putinowi jego tajemniczych sposobów wykorzystywania pieniędzy, stwierdzając: "Jego pieniądze są w nietradycyjnych aktywach, które są niemożliwe do wyśledzenia. Tak więc, oprócz wszystkiego innego, co jest okropne w Putinie, zajmuje się on również kryptowalutami.

Powiązana galeria

'Saturday Night Live' Sezon 45 - zdjęcia

W końcu nie byłoby Weekend Update ani rozmowy o Putinie bez kilku słów o Trumpie. Nie zabrakło też kilku krótkich spięć z Trumpem, zwłaszcza po tym, jak pochwalił inwazję. "Donald Trump pochwalił inwazję Putina na Ukrainę mówiąc: 'to jest geniusz' - powiedział też 'to jest geniusz' o swoim synu Ericu".

Inwazja Rosji na Ukrainę - która wcześniej była częścią Związku Radzieckiego - trafiła w tym tygodniu na pierwsze strony gazet na całym świecie. Tysiące mieszkańców Ukrainy, zwłaszcza w stolicy kraju, Kijowie, uciekło w poszukiwaniu bezpieczeństwa w związku z trwającymi niesprowokowanymi atakami.

Your Weekend Update pic.twitter.com/5zK8IjKSbJ

- Saturday Night Live - SNL (@nbcsnl) 27 lutego 2022 r.

Celebryci związani z tym krajem wypowiadają się na ten temat, w tym aktorka Milla Jovovich

, która urodziła się na Ukrainie. "Mam złamane serce i jestem oszołomiona, próbując przetworzyć wydarzenia tego tygodnia w miejscu mojego urodzenia na Ukrainie" - napisała 46-latka za pośrednictwem Instagrama.

"Mój kraj i ludzie są bombardowani. Przyjaciele i rodzina ukrywają się. Moja krew i moje korzenie pochodzą zarówno z Rosji, jak i z Ukrainy" - dodała w swoim wpisie z 26 lutego. "Jestem rozdarta na dwie części, kiedy patrzę na ten horror, kraj jest niszczony, rodziny są przesiedlane, ich całe życie leży w zwęglonych fragmentach" - napisała.

Jeśli chodzi o SNL, Putin miał swój udział w spoofingu przez lata dzięki członkowi obsady Beckowi Bennettowi (który, w szczególności, grał wersję bez koszuli). Bennett grał go konsekwentnie przez cały 2016 i 2017 rok, a jego ostatni występ miał miejsce 2 grudnia tego roku. Po raz pierwszy o rosyjskim przywódcy wspomniano i zagrano go w serialu już w 2000 roku, w roli Willa Ferrella.