Finał 'Euphorii': Śmierć ukochanej postaci i konfrontacja Nate'a z ojcem

Finał 2. sezonu "Euphorii" był pełen łamiących serce momentów. Postać, którą fani uwielbiają, została zastrzelona, a dwóch bohaterów aresztowano. Przeanalizujmy, co się wydarzyło.

Fez przygotowuje się do wyjścia na spektakl Lexi. Pisze do niej SMS-a, że jest "w drodze". Lexi zarezerwowała dla niego najlepsze miejsce w domu. Przed wyjściem Fez pyta: "Czy wszystko w porządku?". Custer odpowiada, że zanim wyjdzie, musi z nim o czymś porozmawiać. Custer praktycznie wykrzykuje, że policjanci znaleźli ciało Myszki. Faye natychmiast upuszcza szklankę i mówi Fezowi, żeby siedział cicho, bo wie, że Custer współpracuje z policją.

Popielniczka zabija Custera

Faye próbuje odwrócić uwagę od sytuacji. Mówi, że Custer powiedział jej, że Laurie zabiła Myszkę. Fez i Popielniczka dają sobie nawzajem sygnały, ale Popielniczka wbija Custerowi nóż w szyję, zanim Fez zdąży go powstrzymać. Fez zakrywa Custerowi usta, żeby policjanci nic nie usłyszeli. Czekają, aż Custer umrze, po czym wrzucają jego telefon do kubka w 7-Eleven. Wszyscy mają naprawdę przechlapane.

Javon Walton jako Popielniczka. (HBO

)Przed spektaklem Lexi i Fez mieli okazję porozmawiać o przyszłości. Lexi ma już zaplanowaną przyszłość, dzieci i wszystko inne. Fez mówi, że chce mieć rodzinę taką, jak w "Małym domku na prerii". Rozmawiają o mediach społecznościowych. Fez nie ma żadnych mediów społecznościowych. Nie lubi też dziewczyn, które umieszczają w nich całe swoje życie. Nie chce "szukać skrawków w Google" na temat dziewczyny. Lexi i Fez rozmawiają o tym, jak bardzo cieszą się, że zostali przyjaciółmi. Podczas przedstawienia Lexi patrzy na swój telefon. Zauważa, że Fez nie odpisał na jej SMS-a.

Powiązana galeria

Najgorętsze stylizacje Angusa Clouda: Zdjęcia gwiazdy 'Euphorii' w najseksowniejszych strojach

Cassie ma załamanie nerwowe

Po tym, jak Nate z nią zrywa, Cassie wraca do audytorium. Jest wściekła. Rue zauważa, że Cassie ciężko oddycha. Suze przyłapuje Cassie z tyłu i wie, że zaraz dojdzie do rękoczynów. Cassie idzie korytarzem i wchodzi na scenę. Cassie traci panowanie nad sobą i rzuca się na Lexi. Cassie chwyta Lexi, a nawet wciąga ją na scenę. Cassie drwi z Lexi na oczach wszystkich. Suze próbuje załagodzić sytuację i również wchodzi na scenę. Nie idzie jej to najlepiej.

Cassie mówi do Lexi: "Zabiję cię, do kurwy nędzy". Mówi dalej: "Nigdy nawet, kurwa, nie żyłaś... Jesteś tylko pierdolonym przypadkowym przechodniem". Cassie policzkuje Suze na oczach wszystkich. Zostaje poruszony temat Nate/Maddy/Cassie, a Maddy się wtrąca. Kiedy Cassie strąca z karuzeli grającą ją dziewczynkę, Maddy mówi: "Trzeba ją uśpić". Maddy policzkuje Cassie i wygania ją z sali widowiskowej.

Sydney Sweeney jako Cassie. (HBO

)Przed spektaklem Rue składa wizytę Elliotowi. Mówi mu, że uratował jej życie. Wybaczy mu też, że wydał ją Julesowi. Elliot śpiewa Rue piękną piosenkę, którą napisał. Pyta, czy nadal mogą być przyjaciółmi. Rue zwraca uwagę, że to Elliot powiedział, że nie są dla siebie dobrzy.

Po tym, jak Cassie się załamała, wydaje się, że przedstawienie zmierza w kierunku południowym. Rue zaczyna skandować imię Lexi. Dzięki temu Lexi nabiera pewności siebie i może kontynuować przedstawienie.

Po śmierci Custera Fez każe Popielniczce się poddać. Fez mówi, że weźmie na siebie odpowiedzialność za to, co zrobił Ashtray. Ashtray nie słucha. Chwyta za broń i amunicję. Fez błaga Ashtraya, żeby się podporządkował i go posłuchał. Kiedy słyszą, że nadchodzą policjanci, Ashtray powala Feza na ziemię i zamyka drzwi do łazienki. Fez błaga Popielarza, żeby otworzył drzwi.

Nate aresztuje swojego ojca

Nate zjawia się w magazynie ojca, gdzie zastaje Cala z nowymi przyjaciółmi. Nate ujawnia, że znalazł nagrania wideo ojca, gdy miał 11 lat. Nate mówi, że po obejrzeniu filmów wyobraził sobie, że jego ojciec robi mu to samo. Przyjaciele Cala szybko wychodzą. Nate mówi, że przez całe życie próbował chronić Cala, a jedyne, co Cal robił, to nienawidził go. Cal mówi Nate'owi, że naprawdę go kocha i powinien był go chronić. Wie, że zawiódł jako ojciec. "Niczego bardziej nie żałuję" - mówi Cal.

Nate wyciąga broń. "Nie chcę twoich przeprosin. Chcę się tylko zemścić" - mówi Nate. Wyciąga też USB. Gdy Cal pyta, co to jest, Nate odpowiada: "To wszystko". Cal błaga Nate'a, żeby tego nie robił. "Jesteś tym, kim jesteś. Nie sądzę, żebyś kiedykolwiek się zmienił" - mówi Nate do Cala. Okazuje się, że Nate wezwał policję. Nate każe aresztować swojego ojca.

Angus Cloud jako Fez. (HBO)

Popielniczka zostaje zabita

W mieszkaniu Feza policja wyważa drzwi. Fez wciąż błaga Popielniczkę, by wyszła i poddała się. Wkrótce policja zaczyna strzelać i Fez dostaje się w krzyżowy ogień. Podczas gdy kule lecą, Fez krzyczy. Kiedy agent wchodzi do łazienki, Ash wydaje się być martwy. Ashtray wstaje i strzela do policjanta. Nagle laser trafia prosto w głowę Ashtraya. Zostaje on zastrzelony poza kamerą, a Fez jest zmuszony patrzeć na śmierć brata. Fez zostaje potem aresztowany, a jego list do Lexi zostaje pozostawiony na podłodze.

Po zakończeniu spektaklu Jules przychodzi do Rue, by z nią usiąść. Mówi jej, że ją kocha i tęskni za nią. Rue nie odpowiada ani słowem. Patrzą na siebie nawzajem. Rue daje Jules kilka całusów w czoło i odchodzi.

Następnego dnia po przedstawieniu Rue dzwoni do Lexi i mówi jej, że jej sztuka była "piękna". Prosi, żeby wpadła do niej porozmawiać. Rue przyznaje, że sztuka Lexi była pierwszym momentem, kiedy była w stanie spojrzeć na swoje życie i nie nienawidzić siebie za to, co zrobiła. Mówi Lexi, że jej sztuka "znaczyła cały świat".

Rozmawiają o swoich ojcach. Rue ma wrażenie, że musi się jeszcze wiele nauczyć od swojego ojca. Wciąż jest z tego powodu zła. Lexi przyznaje, że poczuła ulgę, gdy przestał się pojawiać. Zawsze miała wrażenie, że coś złego się z nim stanie.

Rue mówi dalej: "Obiecuję ci, że to nie jest wyłącznie jego wina. Nie wiem tego na pewno, ale jestem pewna, że budzi się każdego dnia i myśli, że będę dla niej lepsza, że będę przy niej". I w tym tkwi problem, bo on chce być lepszy tylko dla ciebie. Bo wiem, że kocha cię o wiele bardziej niż siebie". Rue pociesza Lexi i na tym zabawa Lexi się kończy.

W szkolnej łazience Cassie ma zakrwawiony nos, a Maddy smaruje jej stopę lukrem. Cassie wyjawia, że Nate zerwał z nią tuż przed jej załamaniem. Maddy mówi Cassie: "Nie martw się, to dopiero początek", po czym odchodzi.

Po zakończeniu spektaklu Rue mówi, że przez resztę roku szkolnego była czysta. Nie wie, czy to uczucie będzie trwało wiecznie, ale stara się. I to się liczy.