Laine Hardy powraca do 'American Idol' z epickim wirtualnym wykonaniem 'Life Is A Highway'

Prawie rok po tym, jak został zwycięzcą "American Idol", Laine Hardy powrócił do programu, aby wykonać klasyczny utwór "Life Is A Highway" podczas wirtualnego odcinka programu z 10 maja.

W majowym odcinku American Idol 10 maja pojawił się jeden bardzo specjalny gość - zwycięzca 17 sezonu, Laine Hardy! W czasie pandemii koronawirusa, Laine otworzył program, wykonując "Life is a Highway" ze swojego domu. American Idol wyemitował wirtualne odcinki od 26 kwietnia, a Laine swoim występem wpisał się w ten historyczny sezon. Laine zagrał na gitarze, dodając własną nutę do klasycznej piosenki i był to idealny sposób, aby obecni uczestnicy programu zobaczyli, co może przynieść wygrana w serii konkursowej!

Laine został uznany za zwycięzcę 17. sezonu American Idol w maju 2019 roku. Laine faktycznie przesłuchiwał się do sezonu 16 w 2018 roku, ale nie przeszedł poza pierwszą 50. Kiedy wrócił na przesłuchania do sezonu 17, był tam po prostu, aby grać na gitarze dla przyjaciela, ale sędziowie(Katy Perry, Lionel Richie i Luke Bryan) przekonali go, aby przesłuchać siebie. Zauważyli jego postępy, a on sam z tygodnia na tydzień awansował w konkursie. Do czasu występów na żywo Laine stał się ulubieńcem fanów, a w finale otrzymał większość głosów widzów.

W kwietniu Laine wydał dwie nowe piosenki: "Ground I Grew Up On" oraz "Let There Be Country". Od tego czasu jest w wirtualnej trasie koncertowej, przynosząc fanom muzykę ze swojego domu. W ostatnim EXCLUSIVE wywiadzie dla HollywoodLife, ujawnił, że ma nadzieję na wydanie albumu w przyszłości.

Tymczasem, po występie Laine'a w 18. sezonie American Idol, zostanie wyłonionych 7 najlepszych uczestników. Ci artyści będą mieli szansę wystąpić dwukrotnie - jedną piosenkę Disney'a i jedną dedykowaną matkom w ich życiu, aby uczcić Dzień Matki. Katy, Lionel i Luke podzielą się swoimi opiniami na temat swoich występów z domów.