Allison Gabriel ze "Słodkich magnolii" uważała, że Mary Vaughn, która jest "potworem", została usunięta z serialu

W 2. sezonie "Słodkich magnolii" Allison Gabriel, grająca Mary Vaughn, zadała sobie wiele trudu, aby nikt nie miał szczęśliwego zakończenia.

Każdy serial musi mieć czarny charakter, a w "Słodkich magnoliach" jest on równie doskonale ubrany w kwiaty i kraty, co przebiegły i bezwzględny. Allison Gabriel ponownie wcieliła się w rolę Mary Vaughn Lewis w drugim sezonie serialu Netflixa i od początku do końca zadała kilka mocnych ciosów Magnoliom Maddie (JoAnna Garcia Swisher), Helen (Heather Headley) i Danie Sue (Brooke Elliott), a także ich dzieciom. W ostatnim odcinku Mary Vaughn drąży przeszłość trenera Cala (Justin Bruening

) i doprowadza do jego zwolnienia z funkcji trenera baseballu w szkole średniej. Allison Gabriel gra Mary Vaughn Lewis w "Słodkich magnoliach". (Emily Sandifer)

"Czułam się trochę jak Potwór Frankensteina po przeczytaniu scenariusza do tego odcinka," Allison powiedziała HollywoodLife

w EXCLUSIVE wywiadzie. "Zadzwoniłam do męża, trochę płacząc. Powiedziałam mu, że zostanę wypisana z tej pracy, bo to po prostu zbyt straszna osoba. W końcu porozmawiałam z jednym z asystentów scenarzysty, a oni powiedzieli: 'Nie, nie. To się nie stanie!".

Kontynuowała: "Drugi sezon był dla mnie takim zaskoczeniem. Nie byłam pewna, czy dobrze ją odgrywam, bo czułam, że nie mam nad nią kontroli. Czułam się naprawdę chaotycznie", dodając, że wątek "szantażowania trenera" był dla niej "kompletnym szokiem". "Nie mogłam sobie nawet wyobrazić, jak to będzie wyglądało i jak to może działać" - wspomina Allison. "Jako aktor musiałam nadać temu sens i urzeczywistnić to dla siebie. Myślę, że w przypadku tej postaci chodzi o to, aby społeczeństwo postrzegało ją jako wszechmocną, zaangażowaną kobietę. Królowa Serenity".

Allison Gabriel. (Emily Sandifer

)Aktorka Baby Driver przyznała, że jej zdaniem zachowanie Mary Vaughn wynika z poczucia "bycia pominiętą". "Ludzie są zwierzętami społecznymi, nawet jeśli uwielbiamy nasz spokojny czas w samotności, jesteśmy zwierzętami społecznymi i czuć się pominiętym w grupie, jeśli są to tylko trzy dziewczyny - bardziej jak najbardziej ukochane dziewczyny - myślę, że to może prowadzić cię do robienia szalonych rzeczy" - powiedziała.

Oczywiście, wygląda na to, że w Serenity może pojawić się kolejna wredna dziewczyna, ponieważ w ostatnich scenach 2. sezonu widzieliśmy blondynkę, która pocięła opony ciężarówki Dany Sue. Zobaczymy, czy da Mary Vaughn szansę na wygraną!