Sędziowie 'Idola' przerywają milczenie w sprawie nagłego odejścia Caleba Kennedy'ego: To była 'druzgocąca wiadomość'

Jurorzy 'American Idol' w końcu wypowiadają się na temat odejścia Caleba Kennedy'ego z programu po kontrowersjach związanych z teledyskiem. Luke Bryan nazwał sytuację "druzgocącą", podczas gdy Lionel Richie powiedział, że jest to "niefortunne".

W półfinałach American Idol miało wystąpić 5 najlepszych artystów, ale wystąpiła tylko pierwsza czwórka, ponieważ Caleb Kennedy opuścił program po kontrowersyjnym wideo, które pojawiło się w sieci kilka dni wcześniej. Po odcinku z 16 maja, Luke Bryan i Lionel Richie w końcu zważyli się na sytuację Caleba. "Cóż, utrata wielkiego talentu jest zawsze [trudna]" - powiedział Lionel w wywiadzie dla Entertainment Tonight. "To jest nasza klasa. To jest klasa z 2021 roku. Więc, wiesz, to była niefortunna sytuacja", podzielił się Richie. "Musieliśmy jeździć z tym, co dzieje się z ABC, a wiesz, że tam właśnie gramy. Więc wiesz, że życzymy mu wszystkiego najlepszego, ale to była po prostu jedna z tych niefortunnych rzeczy, które zdarzają się na drodze życia."

Luke dodał: "Wiesz, kochamy te dzieciaki, kochamy każdy aspekt ich rozwoju i tego wszystkiego, ale to z pewnością druzgocąca wiadomość, kiedy o tym słyszymy. Ale tak jak powiedzieliśmy, nasze myśli będą z nim, gdy będzie się rozwijał jako artysta."

Luke powiedział również reporterom, w tym HollywoodLife, że sytuacja sprawiła, że był to "bardzo trudny i przykry tydzień", ale życzył Calebowi "niczego poza tym, co najlepsze." Lionel powiedział: "Wiele razy, myślimy o tym, dorastamy i popełniamy błędy. Wielokrotnie patrzymy na nasze życie za sobą i mówimy: 'Boże, o czym myślałem, kiedy to zrobiłem?' To była jedna z tych sytuacji, w których tak jakby uściskaliśmy go mocno od naszej trójki, a on zdecydowanie ma talent. Problem w tym, że to jedna z tych niefortunnych decyzji, które musiały zostać podjęte i idziemy dalej, ale to zostanie zapamiętane za jego życia i będzie wiedział o co chodzi. Jeśli chodzi o to, co mamy przed sobą, to mamy przed sobą trzech niesamowitych zawodników."

Caleb opuścił American Idol przed półfinałami 19 sezonu po tym, jak kontrowersyjne wideo z przeszłości na Snapchacie wypłynęło do sieci. Wideo rzekomo pokazało Caleba siedzącego obok kogoś noszącego coś, co wygląda jak kaptur Ku Klux Klanu. Godziny po tym, jak wideo pojawiło się w sieci, 16-letni wokalista ogłosił, że nie będzie już brał udziału w konkursie. Podczas odcinka 16 maja, gospodarz Ryan Seacrest powiedział tylko, że Caleb "nie będzie kontynuował konkursu", mimo że znalazł się w pierwszej piątce.

"Hej y'all, to będzie trochę niespodzianka, ale nie będę już występował w American Idol" - napisał Caleb na Twitterze 12 maja. "Było wideo, które wypłynęło w internecie i pokazywało działania, które nie miały być podejmowane w żaden sposób. Byłem młodszy i nie myślałem o tych działaniach, ale to nie jest usprawiedliwienie". Ryan Seacrest z Calebem Kennedym podczas występów top 7. (ABC) Kontynuował: "Chcę powiedzieć przepraszam wszystkim moim fanom i wszystkim, których zawiodłem. Będę brał trochę czasu poza mediami społecznościowymi, aby poprawić siebie, ale mówiąc to, wiem, że to zraniło i rozczarowało wielu ludzi i sprawiło, że ludzie stracili szacunek dla mnie. Tak mi przykro! Modlę się, abym pewnego dnia mógł odzyskać wasze zaufanie do tego, kim jestem i mieć wasz szacunek!". Z odpadniętym Calebem, najlepsza 4 rywalizowała o głosy Ameryki. Casey Bishop został odesłany do domu pod koniec odcinka 16 maja. Willie Spence, Chayce Beckham i Grace Kinstler będą rywalizować o tytuł American Idol podczas finału 23 maja.

"Hej y'all, to będzie trochę niespodzianka, ale nie będę już występował w American Idol" - napisał Caleb na Twitterze 12 maja. "Było wideo, które wypłynęło w internecie i pokazywało działania, które nie miały być podejmowane w żaden sposób. Byłem młodszy i nie myślałem o tych działaniach, ale to nie jest usprawiedliwienie."

kontynuował: "Chcę powiedzieć przepraszam wszystkim moim fanom i każdemu, kogo zawiodłem. Będę brał trochę czasu poza mediami społecznościowymi, aby poprawić siebie, ale mówiąc to, wiem, że to zraniło i rozczarowało wielu ludzi i sprawiło, że ludzie stracili do mnie szacunek. Tak mi przykro! Modlę się, abym pewnego dnia mógł odzyskać wasze zaufanie do tego, kim jestem i mieć wasz szacunek!".

Z odpadniętym Calebem, najlepsza 4 rywalizowała o głosy Ameryki. Casey Bishop został odesłany do domu pod koniec odcinka 16 maja. Willie Spence, Chayce Beckham i Grace Kinstler będą walczyć o tytuł American Idol podczas finału 23 maja.