Mare Of Easttown' Recap: Prawdziwy zabójca Erin zostaje ujawniony i to nie jest ten, o którym myślicie

Mare w końcu rozwiązała sprawę podczas finału "Mare of Easttown". Mare zorientował się, kto zamordował Erin, i to był jeden z ostatnich ludzi, że kiedykolwiek spodziewała.

Finał "Mare of Easttown" zaczyna się od tego, że Jess Riley przynosi na komisariat zdjęcie Erin i Johna Rossa w łóżku. Jess przyznaje, że ona i Dylan spalili pamiętniki Erin, ponieważ Dylan chciał, aby jego rodzice zachowali DJ-a, a Jess uważa, że tego właśnie chciałaby Erin. "Ja tylko starałem się uhonorować mojego przyjaciela," mówi Jess.

John Ross i Billy iść na ich wycieczkę na ryby. John Ross wyciąga broń i przygotowuje się do zastrzelenia Billy'ego. Zanim jest w stanie pociągnąć za spust, Billy odwraca się i błaga Johna Rossa, aby go zabić. John Ross ma pistolet wycelowany prosto w Billy'ego, gdy Mare dostrzega ich z daleka.

John Ross wziął na siebie winę za morderstwo Erin. (HBO

)Mare krzyczy na Johna Rossa, aby odłożył broń. John Ross kieruje broń na siebie, ale Billy chwyta Johna, zanim ten zdąży się zabić. John Ross mówi do Mare: "Please just f**king kill me," John Ross mówi do Mare.

John Ross i Erin mieli romans

Na stacji, John Ross ujawnia Mare, że jego romans z Erin rozpoczęła się na zjeździe rodzinnym. Mówi, że to było coś więcej niż tylko seks. "Mieliśmy takie połączenie", mówi. Komunikowali się przez telefony na kartę, żeby Lori się nie dowiedziała. John Ross mówi, że Erin groziła, że powie wszystko Lori, jeśli się z nią nie spotka. Chciała, żeby zapłacił za operację ucha DJ-a.

John Ross mówi Mare, że walczył z Erin, a pistolet uderzył ją w rękę, gdy próbował ją od niej odepchnąć. Erin zagroziła, że się zabije, a on spanikował i ją zastrzelił. Zabrał Franka do domu tej nocy, więc miał alibi, a Billy pomógł mu pozbyć się ciała. Jeśli chodzi o Lori, John Ross mówi, że przekonał Lori kłamać do Mare i powiedzieć, że to Billy.

Mare idzie zobaczyć Deacon Mark w więzieniu i mówi mu, że zarzuty przeciwko niemu zostaną wycofane. "Gdziekolwiek pójdziesz po tym, mam nadzieję, że traktują cię lepiej niż my", mówi. Deacon Mark nigdzie się nie wybiera. "Easttown to mój dom", mówi.

Zanim zostanie odwieziony do więzienia, John Ross zostaje na chwilę sam na sam z Lori. Prosi Lori, aby przyjęła DJ-a i zapewniła mu dobre życie. DJ jest przecież jego synem. Lori zabiera później DJ-a na operację ucha.

Mare i Frank iść do mediacji z Carrie o Drew, ale Carrie jest nie-show. Carrie wysyła Mare SMS-y, żeby wyszła na zewnątrz. Carrie przyznaje, że nie była trzeźwa od miesięcy i nie może utrzymać Drew. Ona wraca do odwyku, więc Drew będzie pobyt z Mare.

Będąc z rodziną, Frank mówi Mare, że zachowanie Johna Rossa w noc morderstwa Erin nie ma sensu. Śmiał się i dobrze się bawił. Zachowywał się tak, jakby nic się nie stało. Dylan odwiedza Lori i pyta ją, czy przez cały czas wiedziała, że DJ jest synem Johna. Przyznaje, że nie. Dylan podchodzi po raz pierwszy i daje Lori pieniądze dla DJ'a, od niego i Erin.

Mare pojawia się w domu pana Carrolla po jego telefonie. Dostają się do rozmowy, a on ujawnia, że jego broń zaginęła w pewnym momencie. To nie jest już brakuje, choć. Po Mare przyszedł o prowler, on nadal miał broń. Tej nocy, usłyszał hałas w szopie, a pistolet zniknął. Ale teraz wróciła. To Colt Detective Special. Pokazuje go Mare'owi. Pan Carroll przyznaje, że w pistolecie brakuje dwóch naboi.

Sprawy zaczynają układać się w całość dla Mare. Pyta, kto ma dostęp do szopy. To tylko pan Carroll i Ryan Ross, który każdego lata strzyże jego trawnik. Mare biegnie do kamery bezpieczeństwa i widzi, jak Ryan chwyta za broń w noc morderstwa Erin.

Ryan zabił Erin

Mare jedzie do szkoły Ryana, a oni patrzą sobie w oczy. On wie, że ona wie. On wspina się na ogrodzenie i biegnie do domu. Mare jest tym, który dzwoni, że Ryan jest na wolności i poszukiwany w śledztwie w sprawie morderstwa. "To Mare. Ona wie. Ona jest na jej drodze tutaj," Ryan płacze do Lori.

Lori skłamała, by chronić swojego syna, Ryana. (HBO

)Mare i reszta policji podjeżdżają pod dom. Wchodzi do środka i przyprowadza Ryana i Lori na posterunek. On wszystko rozsypuje. Ryan wiedział o Erin. Znalazł wiadomości tekstowe w telefonie taty i skonfrontował się z nim. John Ross powiedział, że to był błąd, a Ryan obiecał, że ukryje ten sekret, jeśli John Ross zakończy romans. Ryan chciał tylko utrzymać swoją rodzinę razem.

Ryan myślał, że związek jego taty z Erin jest skończony. Zobaczył, jak jego tata opuszcza imprezę u Franka i podsłuchał jego rozmowę przez telefon. Kiedy Ryan sprawdził telefon taty, Erin napisała SMS-a, żeby spotkać się w Brandywine Park. Ryan odpowiedział jako jego tata. Poszedł po broń pana Carrolla i czekał na nią. Zobaczył, że podrzucił ją Deacon Mark.

Ryan przyznaje się do morderstwa Erin

Ryan mówi Mare, że chciał tylko przestraszyć Erin. Powiedział jej, żeby trzymała się z dala od jego rodziny. Nigdy nie miał zamiaru jej zabić. Próbowała chwycić broń i skończyło się na walce o nią. Pistolet wystrzelił raz i postrzelił Erin w rękę. Ryan ponownie pociągnął za spust, przypadkowo strzelając Erin w głowę. Zabrał broń z powrotem do szopy pana Carrola i zadzwonił do swojego ojca. John Ross i Billy pozbyli się ciała Erin.

Mare pyta Lori, kiedy wiedziała, że to Ryan zabił Erin. John Ross powiedział Lori rano, gdy przyszła Mare. "Zgodziłem się kłamać, aby chronić mojego syna, i wziąłbym to do grobu, gdybyś nie pojawił się w moim domu dzisiaj," Lori mówi Mare. Ryan przeprasza za to, co zrobił. Mare eskortuje Ryana do radiowozu, zanim wyruszy do poprawczaka.

Lori zalewa się łzami z powodu tego, co stało się z jej rodziną. Mare wsiada na siedzenie pasażera. Lori pyta Mare, dlaczego nie mogła po prostu zostawić tego w spokoju. "Moja cała rodzina odeszła teraz przez ciebie" - mówi Lori. Krzyczy na Mare, aby wysiadła z samochodu. Miesiące później Lori idzie odwiedzić Ryana i przyprowadza DJ-a, aby poznał swojego brata. Mare idzie zobaczyć się z Lori. Obejmują one i upadają na podłogę, jak Lori płacze w ramionach Mare. Seria kończy się na Mare wreszcie idzie na strychu, aby pogodzić się ze śmiercią syna.