Kate Reinders o tańcu z Derekiem Hough, sukcesie Olivii Rodrigo i sekretach programu "HSMTMTS".

Panna Jenn wróciła! Kate Reinders jest tutaj, aby zdradzić wszystkie szczegóły dotyczące drugiego sezonu 'High School Musical: The Musical: The Series'.

High School Musical - kto powiedział, że musimy pozwolić mu odejść? Nie my, zwłaszcza, że drugi sezon High School Musical: The Musical: The Series debiutuje dziś na Disney+, ponownie łącząc fanów z ich ulubioną nową generacją Wildcats. Nowy sezon zapowiada się na pełen niespodzianek i jeszcze bardziej epickich występów muzycznych niż sezon pierwszy - a w centrum tego wszystkiego, obserwując i prowadząc swoich ukochanych uczniów, znajduje się nauczycielka dramatu, panna Jenn, grana przez przezabawną Kate Reinders.

Spotkaliśmy się z Kate przed premierą i porozmawialiśmy o ekscytującym sezonie, który czeka na bohaterkę, w tym o reżyserowaniu nieprzewidzianego, wystawnego wiosennego musicalu i ponownym nawiązaniu kontaktu z dawno niewidzianym, ale nie zapomnianym chłopakiem. Dla Kate, już sam powrót do drugiego sezonu jest darem. "Kiedy zakończyliśmy pierwszy sezon, nie wiedzieliśmy, czy będzie drugi" - wyjaśnia Kate. "Nie wiedziałam, że doprowadzi nas to prosto do Dereka Hougha!".

Tak, nagrodzony Emmy choreograf i profesjonalista Tańca z Gwiazdami dołącza do obsady w tym sezonie jako były chłopak panny Jenn, Zack, który powrócił do Salt Lake, aby wzbudzić prawdziwy dramat dla nauczycielki dramatu. "On jest pierwszą miłością panny Jenn, która złamała jej serce" - wyjaśnia Kate. "Panna Jenn nie do końca się z tym pogodziła. Więc, podczas gdy ona po prostu przyjęła to nowe życie jako nauczycielka, jej dzieci i wybijając High School Musical: The Musical z parku i czuje się naprawdę dobrze - BAM! Jej przeszłość uderza ją w twarz i musi sobie z tym poradzić. I nie tylko jest po prostu z powrotem wokół, on jest teraz reżyserii show na rywala liceum. To będzie skomplikowane."

W premierowym odcinku sezonu 2, Kate i Derek dzielą ze sobą krótką, aczkolwiek napiętą scenę, gdy wpadają na siebie po raz pierwszy. Jednak, jak pokazał zwiastun sezonu, Kate będzie cieszyć się twirl na parkiecie z sześciokrotnym mistrzem Tańca z Gwiazdami. "Byłam taka onieśmielona," wyznała Kate o kręceniu numeru tanecznego. "Ale on był dla mnie taki dobry... W zasadzie Derek Hough zanurzał mnie i podnosił z powrotem, i kręcił mną dookoła, i podnosił mnie w powietrzu; to był najlepszy dzień w moim życiu!".

Ale Zack nie jest jedynym mężczyzną w życiu panny Jenn, na którego fani muszą mieć oko. Jest jasne, że panna Jenn będzie miała pełne ręce roboty z potencjalnymi miłosnymi zainteresowaniami, ponieważ tata Ricky'ego (Alex Quijano) i kolega nauczyciel, Benjamin Mazzara (Mark St. Cyr), są nadal w mieszance. Ale nie spodziewajcie się, że szybko dokona wyboru pomiędzy trzema zalotnikami. "Panna Jenn stara się iść z prądem", wyjaśnia Kate. "Próbuje dowiedzieć się, kim jest i czego chce, a potem, miejmy nadzieję, wszyscy wpadną w kolejkę".

Jakby jej życie miłosne nie było wystarczające do żonglowania, panna Jenn ma również trudne zadanie wystawienia wyszukanego wiosennego musicalu ze swoimi Wildcats. Mając na uwadze wygraną w konkursie Alan Menken Awards for Excellence in High School Musical Theater, panna Jenn porzuca swój plan wystawienia High School Musical 2 na rzecz ponadczasowego klasyka Disneya, Pięknej i Bestii. Podobnie jak w przypadku sezonu pierwszego, Kate drażni się, że ścieżka dźwiękowa będzie miała inny klimat i dźwięk niż oryginalna produkcja na Broadwayu - i to jest właśnie to, co wszyscy lubią! "Sposób, w jaki wykorzystujemy piosenki... ma wiele warstw znaczeniowych," wyjaśnia Kate, po czym składa wyrazy uznania swoim ukochanym studentom. "Wszystkie dzieci mają swój własny twist, a ich głosy są po prostu najlepsze na świecie".

Mówiąc o jej studentach, w czasie kręcenia drugiego sezonu HSMTMTS, współscenarzystka Olivia Rodrigo, która gra Nini, stała się globalną sensacją dzięki swoim pierwszym debiutanckim piosenkom, Driver's License i Déjà vu. Jak mówi Kate: "Pewnego dnia była z nami w pracy, a potem miała piosenkę numer jeden na świecie - i zaraz potem znów była z nami w pracy!".

Ale nie było zaskoczeniem dla współpracowników Olivii uznanie, jakie otrzymuje, a Kate przewiduje, że będzie ono trwało tylko wtedy, gdy jej fani wejdą w drugi sezon serialu. "Olivia to prawdziwa gwiazda" - mówi Kate. "Jest taka piosenka, którą wykonuje w drugim sezonie, gdzie kiedy przeczytałam tekst w scenariuszu, zanim dowiedziałam się, że to ona go napisała, pomyślałam: 'Te słowa są niesamowite!'. Potem usłyszałem piosenkę z nią śpiewającą, a potem zdałem sobie sprawę, że to ona ją napisała i byłem całkowicie zdumiony. Kiedy zobaczysz tę piosenkę w drugim sezonie, w szczególności, pomyślisz sobie, 'O tak, tak. Oczywiście. Oczywiście, ona jest numerem jeden na świecie!". To nie była kwestia tego czy. To było po prostu kiedy."

Ale największą niespodzianką 2. sezonu jest właśnie to, jak wielkie produkcje, pomimo ograniczeń COVID-19. Filmowanie w środku pandemii było wyzwaniem, ale jak mówi Kate, zmusiło to tylko zespół do cięższej i mądrzejszej pracy. "Powiedziałabym, że ten sezon jest dla mnie bardziej ekscytujący, ponieważ dzieciaki lepiej się znają" - wyjaśnia Kate. "A ponieważ musieliśmy zrobić pauzę na czas COVID, mieliśmy miesiące, w których co tydzień odbywały się rozmowy Zoom z obsadą i kilkoma producentami i rozmawialiśmy o tym, co oglądamy na Netflixie i co gotujemy lub pijemy. Myślę, że pomimo tego, że byliśmy zakryci maskami i społecznie zdystansowani i wszystkie te rzeczy, to całe to doświadczenie jeszcze bardziej nas do siebie zbliżyło."

Ze śmiechem dodała: "[Producent wykonawczy] Tim Federle powiedział dużo w tym roku - nikt nie pivotuje tak jak High School Musical: The Musical: The Series. To są dzieciaki z teatru muzycznego. Sprawiamy, że to działa!"

High School Musical: The Musical: The Series sezon drugi jest streamingowany już teraz na Disney+

High School Musical: The Musical: The Series sezon drugi jest streaming już teraz na Disney+