Caleb Kennedy: 5 rzeczy, które warto wiedzieć o odejściu piosenkarza z 'American Idol' w obliczu kontrowersji wokół teledysku

Caleb Kennedy dostał się do pierwszej piątki "American Idol'a", zanim opuścił program z powodu kontrowersyjnego wideo, które pojawiło się w sieci 12 maja.

Caleb Kennedy wyrobił sobie nazwisko w 19. sezonie American Idol. 16-letni piosenkarz country z małego miasteczka Roebuck w Południowej Karolinie dotarł aż do pierwszej piątki konkursu. Jednak w środę, 12 maja, nagle ujawnił, że nie będzie kontynuował udziału w konkursie po tym, jak tego samego dnia w sieci pojawiło się kontrowersyjne nagranie. Caleb przeprosił za to i powiedział, że zrobi sobie przerwę od mediów społecznościowych.

"Hej y'all, to będzie trochę niespodzianka, ale nie będę już brał udziału w American Idol" - napisał Caleb na Twitterze. "Było wideo, które wypłynęło na powierzchnię w internecie i pokazywało działania, które nie miały być podejmowane w żaden sposób. Byłem młodszy i nie myślałem o tych działaniach, ale to nie jest usprawiedliwienie" - napisał. Oczekuje się, że program przedstawi pozostałych czterech najlepszych uczestników w niedzielnym odcinku 16 maja. Mamy pięć rzeczy, które warto wiedzieć o Calebie.

1. Caleb wykonał oryginalną piosenkę na przesłuchanie do 'Idola'.

Caleb zaśpiewał swoją oryginalną piosenkę "Nowhere" dla sędziów Idola. Wyjawił Luke'owi Bryanowi, że pisze piosenki "każdego dnia" i zawsze coś chodzi mu po głowie. Katy Perry powiedziała Calebowi, że ma on "coś naprawdę wyjątkowego". Lionel Richie powiedział, że Caleb już w wieku 16 lat opanował "głos opowiadacza". Wszyscy trzej jurorzy zagłosowali na "tak", aby wysłać go do Hollywood. Wykonał gotową wersję w późniejszym odcinku.

2. Rozwód jego rodziców był dla niego trudny.

"Tak jakby zgubiłem się i pisanie piosenek pomogło mi odnaleźć to, kim byłem" - powiedział Caleb w swoim filmie z przesłuchania. Jego matka, Anita, i ojczym, Marvin, wysłali mu specjalną wiadomość podczas przesłuchania.

3. Ma mullet.

Po przesłuchaniu Caleb zdjął kapelusz i odsłonił swoją mulletę. Luke był zachwycony. Podczas pokazu top 12 na żywo, Caleb wystąpił bez kapelusza. "Na początku nie poznałam cię, bo nie miał kapelusza na głowie" - powiedziała gościnnie sędzia Paula Abdul. "Teraz widzę pełną mulletę. Podoba mi się to."

4. Caleb ma specjalną więź ze swoją matką.

"Jestem bardzo blisko z moją mamą - powiedział Caleb. Bardzo kocham moją mamę. Wierzyła we mnie, odkąd tylko zacząłem". Jego mama pełni również rolę jego menadżera. Rezerwuje wszystkie jego występy.

5. Caleb grał w piłkę nożną na pierwszym roku studiów.

Grał w juniorów w Dorman High School. Caleb brał udział w letnich treningach piłkarskich. Jednak musiał zrezygnować z futbolu, aby realizować się w American Idol, zgodnie z The State.